A Siemens új univerzális fényerőszabályzóval egészítette ki a cég Gamma instabus épületfelügyeleti rendszerét. A standard szabályozható fényforrások mellett ez a nagy teljesítményű, KNX szabványnak megfelelő fényszabályozó az utólag módosított, szabályozható LED lámpák vezérlésére is képes.
A szabályozható LED-ek különböző fényerővel tudják megvilágítani az épületek egyes területeit. A Siemens új univerzális fényszabályozójába beépített környezet-vezérlési funkció lehetővé teszi, hogy a különféle helyzetekhez beállított fényerőszintet elmentsük a későbbi felhasználás érdekében. Az univerzális fényszabályozó egység a lámpagyártó cég előírásai szerint végzi a 230 V-os LED-ek szabályozását. A KNX szabvány szerinti kommunikációnak köszönhetően, amely hálózatba kapcsolja az épületfelügyeleti rendszer minden alkotóelemét, kibővülnek a szabályozható lámpák felhasználási lehetőségei. Az új univerzális fényszabályozó különösen alkalmas a csúcsminőségű lakóhelyi alkalmazások céljára, a hotelszobákban és a kereskedelmi épületek hivatalos tereiben történő felhasználásra, továbbá kiskereskedelmi termékbemutatók esetén.
Az univerzális fényszabályozó támogatja az ohmos, induktív és kapacitív terheléseknél a felfutó vagy lefutó él szerinti vezérlést is. A készülék automatikus terhelés-érzékelési funkcióval rendelkezik, és nem igényel minimális terhelést. Két csatornája van, egyenként háromszáz watt maximális kimeneti terhelhetőséggel, vagy pedig egy csatorna áll rendelkezésre, ahol a maximális kimeneti terhelhetőség ötszáz watt, a készülék a tápfeszültséget a KNX sínről kapja.
Túlmelegedés, túlterhelés vagy rövidzár esetén az univerzális fényszabályozó kikapcsol. A készülék minden csatornájához tartozik egy LED állapotjelző, ami mutatja az adott csatorna bekapcsolt, kikapcsolt, rövidzár, túlterhelt vagy túlmelegedett állapotát. Az egyéb funkciók között szerepel négyféle működési mód (normál üzemmód, egyszintű időzítési mód, kétszintű időzítési mód és villogó üzemmód), környezet vezérlés és üzemóra számláló. Az ETS mérnöki eszközszoftver (tervező- és üzembe helyező szoftver) négyes és magasabb verziója használható a paraméterek beállítására és a készülék üzembe helyezésére.
A lakóépületi alkalmazások hagyományos izzó vagy halogénlámpáit és kompakt fénycsöveit, valamint a kereskedelmi alkalmazások kompakt kivitelű világítótesteit és fluoreszkáló vákuumcsöveit fokozatosan energia-takarékos LED fényforrásokra cserélik, amelyek többségénél a fényerő szabályozható. A hagyományos világítótestekkel összehasonlítva azt látjuk, hogy a LED fényforrások lényegesen kevesebb energiát fogyasztanak, és sokkal hosszabb az élettartamuk.